Anneler Günü ne zaman, ayın kaçında? Anneler Günü tarihi 2022!

Annelerin kıymetinin bir kez daha anlaşıldığı ve onları mutlu edecek ufak sürprizlerin yapıldığı Anneler Günü için hediye aramaları hız kazandı. Mayıs ayı içerisinde kutlanan anneler günü için çocuklar hazırlıklara başladı. Anneleri için kutlama yapacak ve onlara hediye verecek olanlar anneler günü ne zaman sorusuna yanıt aramaya başladı.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Annneler Günü 8 Mayıs Pazar Günü kutlanacak

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar. Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı. ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre’nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi.

2022 Hıdırellez ne zaman, hangi tarihte? Hıdırellez duası ve gelenekleri..

About admin

Check Also

Yargı dizisi Laçin kimdir? Yargı dizisi Laçin’i Nilgün Türksever canlandırıyor! Nilgün Türksever kaç yaşında?

Yargı dizisi oyuncuları ve karakterleri araştırılıyor. Yargı dizisinde Laçin karakteri yapacağı tercihle gündem olacak. Peki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.