Oğuz Gündoğdu kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Ünlü deprem uzmanı vefat etti!

Deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu’nun ölüm haberi yakınlarını yasa boğarken ölüm nedeniyle ilgili bilgiler merak edilmeye başladı. Gündoğdu, olası bir Marmara depreminde en çok etkilenecek yerin Kadıköy ve çevresi olacağını, Yeşilköy’den orta Marmara çukuruna kadar uzanan fayın 200 yılı aşkındır kırılmadığını ve bölgede kırılmadan bu kadar uzun süre kalan tek fayın bu olduğunu belirtmişti.

OĞUZ GÜNDOĞDU NEDEN ÖLDÜ, HASTALIĞI NEYDİ?

Sık sık deprem uyarılarında bulunan Oğuz Gündoğdu’nun ölüm nedeniyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Daha önce kalp ameliyatı olan ve rutin kontrollerde damar tıkanıklığı tespit edilen Gündoğdu, özel bir hastanede ameliyata alınırken gerçekleştirilen müdahale ile stent takıldı. Sabaha karşı fenalaşan 75 yaşındaki deprem uzmanı hayatını kaybetti.

OĞUZ GÜNDOĞDU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde 1947 yılında dünyaya gelen, yıllarca İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği yapan evli ve 1 çocuk babası Dr. Gündoğdu’nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

Özellikle Kuzey Anadolu Fay Hattı konusunda uzmanlığı ile tanınan, 1999 Gölcük Depremi sırasında aktif olarak sahada görev yapan Dr. Oğuz Gündoğdu, emekli olmasından sonra da, Mahalle Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Başkanlığı yaparak, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yaptığı toplantılara katılarak olası İstanbul depremine karşı bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyordu.

Son dakika! Ünlü deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu hayatını kaybetti!

 

About admin

Check Also

Tarihte bugün: 17 nisan – En Son Haberler

28.06.2022 15:22 Son Güncelleme: 28.06.2022 15:24 Turgut Özal 13 ekim 1927 yılında Malatya’da doğdu. Babası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.